24.03.2018 | Szkolenie: crowdfunding a podatki

Na Państwa życzenie organizujemy dodatkowe szkolenie dedykowane kwestiom podatkowym w crowdfundingu. Szkolenie odbędzie się 24.03.2018 w Inkubatorze Starter. Startujemy o godzinie 10:00!


Zapraszamy wszystkich, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę z zakresu crowdfundingu.

Data spotkania: 24.03.2018

Godzina: 10:00

Zapisy: Zgłoś się!


Plan szkolenia

  1. Wstęp: wprowadzenie do polskiego systemu podatkowego (tj. omówienie jakie mamy rodzaje podatków), omówienie form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, zasad ich opodatkowania.
  2. Crowdfunding-omówienie od strony prawnej instytucji, podział na różne typu crowdfundingu.
  3. Zasady opodatkowania crowdfundingu-omówienie różnych typów crowdfundingu i wskazanie konsekwencji ich wdrożenia na gruncie podatkowym ze szczególnym uwzględnieniem podatków dochodowych, podatku od towarów i usług, PCC, od spadków i darowizn.
  4. Omówienie interpretacji wydawanych przez organy podatkowe w kwestiach związanych z crowdfundingiem.

Szkolenie poprowadzi Dagmara Rutkowska

Radca prawny, doradca podatkowy – absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizująca się w tzw. prawie nowych technologii, współwłaścicielka kancelarii prawnej Law and Technology z siedzibą w Warszawie (www.lawandtech.pl lub FB: Rutkowska Stachowska Law and Technology). Posiada ponad 15 letnie doświadczenie w obsłudze prawnej i podatkowej firm z sektora telekomunikacyjnego i IT, wspiera także przyszłych przedsiębiorców, którym pomaga znaleźć optymalną dla nich formę prowadzenia działalności gospodarczej. Prowadzi szkolenia z zakresu tematyki podatkowej i prawnej, w tym w zakresie prawa własności intelektualnej i danych osobowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *